Sylwia Stępień

Sylwia Stępień jest absolwentką Guildhall School of Music and Drama w Londynie w klasie śpiewu Susan Waters oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu prof. Bożeny Betley. Swoje umiejętności wokalne i aktorskie doskonaliła pod okiem prof. Heleny Łazarskiej w ramach International Summer Academy Mozarteum w Salzburgu (2015) oraz jako dwukrotna stypendystka programu PragWienBudapest Internationale Sommerakademie w Wiedniu (2014) i Jennersdorf(2012), wspópracując z Peter’em Edelmann’em i Margit Klaushofer . Brała aktywny udział w kursach wokalnych z Ruby Philogene i Florence Daguerre de Hureaux. Od dwóch lat związana z Warszawską Operą Kameralną na stanowisku artysty zespołu wokalnego.

W grudniu 2020 artystka wzięła udział w cyklu koncertów kameralnych w Wilanowie organizowanych przez Warszawską Operę Kameralną podczas których wykonała kantaty Dietricha Buxtehude na sopran, skrzypce, violę da gamba i basso continuo, kantatę pastoralną Scarlattiego oraz partię sopranową w Glorii Antonio Vivaldiego. Sylwia Stępień współpracuje z orkiestrą barokową Capella dell’Ospedale della Pieta pod kierownictwem muzycznym Stefana Plewniaka, z którym wystąpiła w ramach Festiwalu Cracovia Sacra 2019, Festiwalu ,, Ełk na trzy oktawy”w Ełku oraz koncercie adwentowym muzyki dawnej ,,Ave Regina” w Tarnobrzegu.

W sezonie 2018/2019 zadebiutowała w roli Amora w operze Orfeusz i Eurydyka Glucka na scenie Warszawskiej Opery Kameralnej pod batutą Stefana Plewniaka ,w reżyseri Magdaleny Piekorz. Laureatka Pierwszej Nagrody Specjalnej w I Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Viva Calisia”, Drugiej Nagrody podczas Spring Baroque Festival Competition w Cheltenham (2017) oraz dwóch Nagród Specjalnych na II Międzynarodowym Konkursie im. Gulio Perottiego w Ueckermunde ( nagroda za najlepsze wykonanie arii oratoryjnej i nagroda za najlepszą interpretację pieśni polskiej).