Zapraszamy na koncert charytatywny pt. „Z miłości do ludzi i życia” inaugurujący działalność Łódzkiej Akademii Kobiecości!!

Centrum Kultury Młodych i Łódzka Akademia Kobiecości przygotowują koncert charytatywny on-line pt. „Z miłości do ludzi i życia”, inaugurujący działalność Akademii. Koncert połączony jest z akcją charytatywną na rzecz wyjątkowych Kobiet – Mam dzieci z Hospicjum Domowego Fundacji Gajusz.

W muzyczno-poetycką podróż po różnych obliczach miłości zapraszają: Artur Gierula – Dyrektor Centrum Kultury Młodych oraz Monika Mularska-Kucharek – prezeska Łódzkiej Akademii Kobiecości. W koncercie udział wezmą: Teresa Lipowska, Magdalena Michalak, Sylwia Stępień, Krzysztof Stępień, a także dyrektor Hospicjum Domowego Fundacji Gajusz, Ewa Paczkowska.

Koncert zostanie wyemitowany w mediach społecznościowych Centrum Kultury Młodych   14 lutego 2021 r. o godzinie 14.00.

 W ramach wydarzenia zostanie przeprowadzona zbiórka on-line na stronie Fundacji Gajusz. Dochód z koncertu będzie przeznaczony na tzw. pomoc „wytchnieniową” dla mam dzieci z Hospicjum Domowego, które na ogół rezygnują nie tylko z pracy, żeby zająć się ciężko chorym dzieckiem, ale także z czasu wolnego. Rzeczywistość tych kobiet jest zdominowana przez chorobę ukochanego dziecka, co skutkuje niejednokrotnie pogorszeniem się zarówno sytuacji materialnej, jak i kondycji psychicznej.

Koncert objęty jest honorowym patronatem Prezydent Miasta Łodzi pani Hanny Zdanowskiej oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej pana Marcina Gołaszewskiego.